ورود مساجد تهران به موضوع مدیریت بحران
ورود مساجد تهران به موضوع مديريت بحران
قابل توجه بچه های مسجد استان تهران:

ورود مساجد تهران به موضوع مدیریت بحران

سرپرست سازمان پيشگيري و مديريت بحران شهر تهران از تشکيل گروه‌هاي داوطلب مديريت بحران در ۱۷۰۰ مسجد تهران خبر داد.
شناسه خبر : 33965 تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۰۸:۳۳

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) تهران، علی نصیری درباره  ورود مساجد تهران به موضوعات مدیریت بحران گفت: مساجد ظرفیت های بسیار بالایی در سطح محلات دارند که لازم است از این ظرفیت ها در جهت افزایش آمادگی جامعه در برابر بحران ها، آموزش به مردم و نیز استفاده از توان و امکانات آنان در زمان بحران ها بهره گرفته شود.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز طرحی به مرحله اجرا درآمد که بر اساس آن در یک مدت زمانی معلوم بناست ۱۷۰۰ مسجد در شهر تهران به پایگاهی برای انجام امور مرتبط با مدیریت بحران بدل شده و گروه های داوطلب مدیریت بحران در این فضاها نیز فعال شوند.

نصیری این طرح را در ادامه فعالیت گروه های داوطلب واکنش اضطراری محلات یا همان دوام اعلام کرد و گفت: تشکیل گروه های دوام مسجد محور با هدف ارتقای فرهنگ پیشگیری، آمادگی، ایمنی، خود امدادی و دیگرامدادی، ایجاد و تقویت آگاهی و آمادگی شهروندان و محلات شهر تهران و امدادرسانی در شرایط بحران های ناشی از حوادث طبیعی در ۱۷۰۰ مسجد شهر تهران اجرا می شود.

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره نحوه اجرای این طرح نیز گفت: مرحله اول این طرح شامل تشکیل یک گروه دوام در مسجد هر یک از ۳۵۳ محله شهرتهران است. هر مسجد نیز باید دستکم ۱۰ نفر را مورد آموزش قرار دهد. بر این اساس در گام نخست اجرای این طرح دست کم طی شش ماه بیش از ۳۵۰۰ نیروی آموزش دیده در خصوص مدیریت بحران در شهر تهران فعال خواهد بود.

به گفته وی، در گام های بعدی تعداد مساجد افزایش پیدا کرده و تعداد نفرات آموزش دیده نیز افزایش خواهند یافت.